Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kostarika - Bohaté Pobřeží

Pojeďte s námi objevovat krásu země ležící ve Střední Americe. Příroda je zde plná rozmanitosti a hojnosti a snad právě pro nesmírnou hojnost rostlinných a živočišných druhů  se této zemi říká Costa Rica, což můžeme volně přeložit jako „Bohaté Pobřeží“.

Kostarika má dvě pobřeží, západní omývají vody Pacifiku a východní pobřeží omývají vody Atlantského oceánu a právě na pobřežích začínají proměny zdejší přírody. Kokosové palmy zde lemují písečné pláže, za nimi začíná bujný a nedotčený tropický prales, ve kterém jsou poschovávány vodopády a který prostupuje hluboko do vnitrozemí. Ve vnitrozemí vystupují z pralesa dýmající sopky a další téměř čtyřtisícové vrcholy hor. A tam, kde jsou činné sopky, nemohou chybět horké prameny, jako další náznak neustálé vulkanické činnosti hluboko pod zemským povrchem. To vše společně se zástupci z živočišné říše vytváří jeden z posledních rájů na zemi.

První místo, které s námi navštívíte bude fantastický Národní park vulkánu Poás. Vulkán Poás  e největší aktivní gejzírový vulkán na celém světě s pářícími fumarolami, které vydechují sírové plyny, a se stále se měnícím žlutozeleným kráterovým jezerem s horkou vodou, které chrlí sloupy vařícího bahna a proudy páry vysoko do ovzduší. Výška vulkánu je 2708 m. n. m. a při erupci roku 1910 sahal kouřový mrak plný popela až do výšky 8000 m. Kráter vulkánu je obklopen hlubokým zeleným mlžným pralesem, ve kterém se budete pohybovat po stezkách až k smaragdovému kráterovému jezeru Botos. Další obdivuhodné místo, kam vás zavedeme, bude zahrada vodopádů s pestrobarevnými motýly a kolibříky sajícími nektar z tropických květů orchidejí.

Z pralesa a dýmajícího vulkánu se navrátíme do civilizace. Přivítá nás město San José, ve kterém si prohlédnete park Demokracie (Kostarika je již přes sto let demokratickou zemí, lidé zde milují mír a demokracii, zajímavé je i to, že země roku 1948 zrušila armádu a ušetřené peníze tak věnuje na lepší podmínky pro život běžných Kostaričanů), Národní muzeum, Centrální park, Metropolitní katedrálu a mnoho dalších pamětihodností.

Další dny strávené v úžasné Kostarice prožijete objevováním dalších přírodních skvostů. Zastavíme se na banánové plantáži, ze které se vydáme lodí po Caňo Blanco do Národního parku Tortuguero. V tomto parku, na písečných plážích se klubou z vajíček mladé želvy, rodí se zde další generace tvorů, kteří jsou starší než naše vlastní existence. Ty malé želvičky čeká dlouhá cesta s mnoha nástrahami, než z nich vyrostou velké želvy zelené nebo karety velké. Vždyť hned pod hladinou řeky číhají krokodýli a v moři další zubaté paryby. Přijdete do velmi těsného kontaktu s unikátní tropickou džunglí, zdejší deštný prales je nejdeštivějším místem v Kostarice, ročně zde spadne okolo 5000 mm srážek, budete se plavit po přírodních kanálech, uvidíte močály a mandrovníky a velké množství ptáků a zvířat. Žije zde na 300 druhů ptáků a exotických zvířat jako jsou opice, leguáni a již zmínění krokodýli. V kouzelném prostředí džungle zůstanete i přes noc, bát se však nemusíte, noc strávíte v bezpečné osadě Tortugueros a usínat budete za krásných zvuků pralesa.

S probuzením džungle zažijete safari po Tortuguerských kanálech. Z dalšího života, který zde spatříte, přibudou pohotovějším z vás fotografie chameleónů, tukanů, volavek a všelijakých ještěrek. Celý systém splavných lagun a kanálů můžeme přirovnat k Amazonii, jen ta zdejší kostarická Amazonie je poněkud méně rozsáhlá. Jistě budete plní zážitků, které vám zanechá divoká džungle. A také budete snad trochu unavení. Nejlepší čas pro odpočinek ve stínu listů kokosové palmy na hebkém písku pláže Punta Uva v jižní části karibského pobřeží Kostariky. Kdo z nás po něčem takovém alespoň jednou ve svém životě nezatoužil.

Odpočinutí a plní čerstvé energie navštívíte Národní park Cahuita. Ten leží na karibském pobřeží v jedné z nejkrásnějších a nejmalebnějších oblastí Kostariky. Hlavní atrakcí jsou zde bílé písečné pláže lemované nekonečnými řadami kokosových palem, klidné moře s křišťálovou vodou a kouzelnými útesy. Zajímavostí jsou laguny ležící v prohlubních mezi korály a pevninou.

Další den bude plný dobrodružství, budete sledovat džungli z vrcholů stromů v lanovém systému platform a mostů Canopy tour. Za jízdy mezi korunami stromů zažijete mnoho dobrodružných chvil, při kterých budou o vaší bezpečnost pečovat místní průvodci. Je to fantastická příležitost pro nezapomenutelné výhledy z vrcholů stromů, kdy budete stát na platformách nebo se budete procházet po visutých mostech. Zelená džungle z jiné perspektivy, viděná tak, jako ji vnímají ptáci a opice pohupující se z větve na větev. Následně se ještě zastavíte v indiánské vesnici Bri-Bri, ve které stále přetrvává původní kolorit života jejích původních obyvatel.

V dalších dnech se navrátíte do blízkosti vulkánu. A bude to vulkán Arenal, s výškou 1633 m. n. m., jehož okolí navštívíte. Cestou k vulkánu se zastavíte na kávové plantáži s malebnou vesnickou scenérií. Zdejší černou kávu dostanete i k ochutnání, je opravdu výborná. Navštívíte národní park, který se rozkládá na úbočí mohutného vulkánu. Samotný vulkán Arenal  zahájil svou aktivitu v červenci roku 1968, po více než 400 letech klidu, od té doby se exploze opakují a občas jsou doprovázeny  silným hřměním. Láva stále vytéká  s teplotou nad 1000 stupňů Celsia a postupně chladne a vytváří tak černou lávovou řeku a jazyky, na které se podíváte a které budete překračovat při vycházce kolem úbočí vulkánu. Dostanete se až na 500 metrů od míst kde láva vytéká a spatříte zpustošená místa na aktivní straně vulkánu. V noci vás vulkán, zvaný též „Hora Ohně“ překvapí svými malebnými explozemi, které vypadají jako noblesní ohňostroje.

Večer vás čeká relaxace a zábava v termálních lázních Baldi. Zde příjemné uvolnění postihuje všechny smysly: zvuky a vůně deštného pralesa, mimořádné výhledy na jiskry prskající vulkán a dokonce i chutě  jsou zapojeny do procesu znovuvytvoření rovnováhy těla a duše.

Poslední dny pobytu v Kostarice strávíte koupáním a opalováním se na plážích, ke kterým doráží vlny a vlnky Pacifického oceánu, nebo u hotelového bazénu, na lehátku pod slunečníkem s ovocnou chutí míchaného nápoje s kostkami ledu na jazyku.

Pojeďte s námi za krásami úžasné Kostariky – jedním z posledních rájů na zemi.

CK ERIKA TOUR
Špidlenova 442
513 01 Semily

Telefon: +420 235 360 028
Web: www.erikatour.cz
Email: erika@erikatour.cz

fax: +420 481 623 839
mobil: +420 604 366 379

- PR článek -

Článek byl zobrazen 4 346 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko