Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kostarika - lokality a destinace

Perlou Střední Ameriky bývá nazývána Kostarika – země ležící na úzké šíji mezi Karibským mořem a Tichým oceánem. Co se týče rozměrů, je to země velmi malá, avšak nesmírně bohatá na přírodní krásy. Je skutečnou oázou klidu s množstvím národních parků, nádherných pláží, tropickou vegetací a malebnými pohořími.

Ve španělském jazyce znamená originální název země Costa Rica doslovně „bohaté pobřeží“. Právě takto pojmenoval tuto středoamerickou zemí Kryštof Kolumbus poté, co byl ohromen přírodním bohatstvím, které ukrývá nejen její pobřeží, ale také vnitrozemí. Najdete zde téměř čtyřtisícové vrcholy, nedotčené tropické pralesy, pláže lemované kokosovými palmami, vodopády, činné sopky a průzračná jezera. Ve zdejších národních parcích je uchováno bezkonkurenční množství rostlinných a živočišných druhů. Místní pralesy jsou domovem lenochodů, nosálů, pásovců, exotických hadů, leguánů, ale žijí zde i malpy, vřešťani a malé kouzelné opičky. V mokřadech můžete spatřit tisíce tažných ptáků a pestrobarevné květy rostlin jsou obsypány stovkami druhů motýlů.

Kostarika má návštěvníkům opravdu co nabídnout. Doslova hýří krásami a navíc je zemí pohostinných a mírumilovných lidí, kteří přivítají cizince s úsměvem na tváři. Zločinnost je v zemi velmi nízká, jde o nejbezpečnější zemi Střední Ameriky. Dokonce nemá ani žádnou armádu, o pořádek se stará jen policie. Pro návštěvu Kostariky je nejvhodnější období sucha, tedy období od konce prosince až po polovinu dubna.  V tuto dobu panuje v zemi nejvyšší turistická sezóna, kdy bývají hotely dosti přeplněné a i ceny za služby a potraviny jsou výrazně vyšší. Klidnější atmosféra panuje v zemi během období dešťů, bohužel déšť v tuto dobu způsobuje dopravní komplikace, mnohé cesty jsou dokonce nesjízdné.

Z turistického hlediska je nejlákavější pobřeží, které je v některých úsecích poseto řadou ubytovacích kapacit a lemováno bělostnými plážemi, jako vystřiženými z katalogu některé cestovní kanceláře. Dlouhé pobřeží poskytuje vynikající podmínky pro vodní sporty, zejména pro windsurfing. Množství pláží a azurově modrá voda oceánu jsou jako stvořené pro lenošení a relaxaci pod tropickým sluncem. Pokud zvolíte pro návštěvu Kostariky správné období, můžete spatřit mořské želvy kladoucí vejce, potápět se s delfíny nebo pozorovat velryby.

Kostarika nabízí poznání dvou velmi odlišných pobřeží. Pobřeží Karibiku je známé svou nedotčeností a romantickým nádechem. Nenajdete zde žádné obří hotelové komplexy zaměřené na zahraniční klientelu, tak jako je tomu u západního pobřeží Tichého oceánu. U karibského pobřeží stále převládají drobné soukromé hotýlky, penziony a dřevěné chatky, které byly postaveny v souladu s okolní přírodou. Karibské pobřeží však patří mezi nejdeštivější oblasti v Kostarice, nejklidnější moře zde najdete v říjnu, dubnu a květnu. Surfaři jistě ocení pláže u turistického střediska Puetro Viejo de Talamanca. Milovníci šnorchlování a potápění si zase přijdou na své v Národním parku Cahuita, kde se nachází jediný korálový útes této oblasti. Jako v Amazonii si budete připadat, když navštívíte Národní park Tortuguero.

Na pobřeží Tichého oceánu najdete ty nejvyhlášenější a nejkrásnější pláže. Také zde najdete ideální podmínky pro surfování, a jelikož je pobřeží lemováno řadou drobných ostrůvků a skal, nabízí se také skvělé možnosti potápění. Kdo má zájem, může se vydat na Kokosový ostrov, který je doslova potápěčským rájem. Leží asi 500 km od pobřeží Tichého oceánu a proslavil se Spielbergovým filmem Jurský park. Vyhledávaným letoviskem je Tamarindo, kde se nachází nejlepší surfařská pláž celé Kostariky.

Jestliže toužíte po naprosté odloučenosti od civilizace, vydejte se na samotný jih pacifického pobřeží Kostariky. Najdete zde nedotčené pláže, pro jejichž návštěvu však budete muset zažádat o povolení. Rozhodně to však stojí za to, budete moci strávit několik dní v panenském prostředí a obdivovat rozmanitost kostarických rostlinných i živočišných druhů.

Záleží tedy jen na vás, zda se rozhodnete pro návštěvu Karibiku nebo Tichého oceánu. Obě pobřeží uspokojí milovníky přírody, klidu a čistých pláží. Pokud vás povalování na vyhřátém písku přestane bavit, můžete si pobyt zpříjemnit výletem do některého z národních parků, ke kráteru některé z vyhaslých sopek nebo do mlžného pralesa s motýlími farmami.

Kostarika - exotická dovolená jako v ráji

Kostarika - exotická dovolená jako v ráji

Středoamerická Kostarika je pravou oázou klidu. Zemí omývají dva oceány a od pobřeží se až do výšky čtyř tisíc metrů tyčí majestátní hory. Na jejím území najdeme množství přírodních rezervací a národních parků, díky kterým je zdejší příroda tak zachovalá. Kostarika je jednou nejkrásnějších zemí světa a často bývá označována jako pozemský ráj.

celý článek

 

Kostarika - Švýcarsko Střední Ameriky

Kostarika - Švýcarsko Střední Ameriky

Kostarika je často nazývána Švýcarskem Střední Ameriky. Nacházejí se zde téměř čtyřtisícové hory, pobřeží dvou oceánů, nedotčené tropické pralesy, pláže lemované kokosovými palmami, vodopády, jezera a činné sopky.

celý článek

 

Kostarika - Bohaté Pobřeží

Kostarika - Bohaté Pobřeží

Pojeďte s námi objevovat krásu země ležící ve Střední Americe. Příroda je zde plná rozmanitosti a hojnosti a snad právě pro nesmírnou hojnost rostlinných a živočišných druhů se této zemi říká Costa Rica, což můžeme volně přeložit jako „Bohaté Pobřeží“.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko